Aktualitātes

Finanšu ministrijas kampaņa #Atkrāpies! atzīta par labāko pasaulē

Latvijas Republikas Finanšu ministrija un komunikācijas aģentūra A. W. Olsen & Partners ir saņēmusi augstāko apbalvojumu sabiedrisko attiecību jomā IPRA Golden World Awards (GWA) 2018 aģentūru kategorijā, kas sadarbojas ar valsts sektoru. Balva ir piešķirta par pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies! (#FraudOff!) koncepciju un komunikācijas kampaņu, kurā vairāki desmiti valsts, nevalstisko un komerciālo organizāciju cīnās ar krāpšanu visdažādākajās tās izpausmēs.

Ar godalgu IPRA GWA jau trīsdesmit gadus tiek novērtētas labākās komunikācijas kampaņas no visas pasaules, ņemot vērā projektu sarežģītību, jaunradi un oriģinalitāti vietējās sabiedrības, valsts, reģiona un pat visas pasaules kontekstā. 2018. gadā Latvijas kampaņa #Atkrāpies! sacentās ar vairākiem simtiem citu komunikācijas kampaņu no visas pasaules, un finālam bija izvirzīti 42 valstu kampaņas. Kopā ar Latvijas pārstāvjiem, IPRA GWA apbalvojumus dažādās kategorijās saņēma tādas organizācijas kā UniCredit Bank, Aeroflot, Duracell, LEGO, Shell, KFC, pasaules izstāde Astana Expo 2017, Procter & Gamble, Lielbritānijas Pasts, Dubaijas municipālā policija, Nīderlandes muitas dienests, Coca Cola un citi.

 “Kustība #Atkrāpies! divu gadu laikā ir kļuvusi par nozīmīgu sociālu fenomenu Latvijā. Kustībā ir iesaistījušās gan valsts pārvaldes iestādes, gan uzņēmēji un organizācijas, kā arī dažādu vecumu vēstneši, kuri gatavi pievērst līdzcilvēku uzmanību un teikt krāpniecībai mūsu dzīvē NĒ. Esmu pārliecināta, ka starptautiskais novērtējums iedvesmos mūs kā kustības rosinātājus turpināt iesākto, lai vēsts par #Atkrāpies! un iespēju pievienoties kustībai izskan arvien plašāk Latvijā un ārpus tās robežām,” uzsver Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas apkarošanas jautājumos Jana Salmiņa.

„Efektīvas komunikācijas kampaņas raisa diskusijas un liek cilvēkiem aizdomāties un mainīt uzvedību. Tas ir raksturīgi kustībai #Atkrāpies!, tāpēc starptautiskie eksperti saskatīja koncepcijas potenciālu. Turklāt tā nav vienreizēja kampaņa, bet kustība, kas attīstās ne pirmo gadu un jau apvieno simtiem organizāciju gan no valsts, gan komerciālā sektora. Mēs lepojamies, ka jau kuro reizi esam spējuši iegūt starptautisku atzinību par Latvijas valsts pārvaldes komunikācijas kompetenci,” sacīja aģentūras A. W. Olsen & Partners partnere Olga Kazaka.

Kampaņas #atkrāpies videoapraksts https://www.youtube.com/watch?v=9GvTwEhYlCo&t=3s

Kustības mājaslapa: www.atkrapies.lv

Konkursam iesniegtos darbus vērtēja straptautiskā žūrija, apvienojot ekspertus no visas pasaules, tai skaitā no Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Somijas, Nīderlandes, Krievijas, Saūda Arābijas, Turcijas un Apvienotās Karalistes. IPRA Golden World Awards 2018 svinīgā apbalvošanas ceremonija notika Barselonā.

Pievienotajā fotogrāfijā (no kreisās): Dr. sc. comm. Olga Kazaka, A.W.Olsen & Partners partnere un Lelde Grīnvalde, Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktora vietniece.

Par A. W. Olsen & Partners

Komunikācijas aģentūra A. W. Olsen & Partners kopš 2005. gada apvieno stratēģisku un radošu pieeju sabiedriskajām attiecībām un mārketingam. Tagad aģentūrai, kas strādā visās Baltijas valstīs un kļuvusi par vairāku starptautisko konkursu uzvarētāju, savus komunikācijas uzdevumus uztic, piemēram, Kaspersky Lab, L’Oreal, Zepter, Wizz Air, BIGBANK, ELVI, Mikrotik, Latvijas Republikas Finanšu ministrija, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs un citi klienti.

Par Golden World Awards for Excellence

Gadskārtējo konkursu IPRA Golden World Awards ir izveidojusi Starptautiskā sabiedrisko attiecību asociācija (IPRA) 1990. gadā, un tajā tiek novērtēti labākie komunikācijas projekti no visas pasaules. Apbalvotie īpaši lepojas ar atzinumu, ka viņu projekti atbilst labākajiem starptautiskajiem sabiedrisko attiecību standartiem. Pastāv daudz valstu un reģionālo konkursu, taču tikai GWA ir pasaules līmeņa godalga.