Aktualitātes

Kvalitāte, nevis kvantitāte: kāpēc blogeriem vajadzētu uztraukties par to, kas ir viņu sekotāji

Kas vainīgs? Katram Instagrama lietotājam tiek piedāvāts n-tais daudzums iespēju iegūt sev “laikus” un sekotājus – dažādi “uzpūsti” uzņēmumi aktīvi pierakstās Instagramā, raksta privātu informāciju tīklā un uz e-pastiem, piedāvājot savus pakalpojumus. Kādu iekārdina viņu priekšlikumi, kāds ignorē, aizmirstot dzēst tos no saviem sekotājiem. Gan vieni, gan otri izturas dažādi, bet riskē abi – profiliem, kuros ir boti nežēlīgi samazinās apgrozījums – engagement rate.

Mūsdienās Instagrams ir pilns ar botiem: manikīrs no Cesvaines, burgerēstuves no Šauļiem, Louis Vuitton somiņas no Pērnavas. Viņi pierakstās pie visiem bez izņēmuma, ieskaitot jūs. Daži profili to dara paši, dažus – ieslēdz „meklētājs”, ja lietotāju ir piesaistījuši viņu pakalpojumi. Kā boti parādās profilā, tas nav tik svarīgi, svarīgi ir, kādas sekas tas var izraisīt.
Boti (gan somiņas, gan burgerēstuves, gan lietotāji ar nikiem kā av195639) nav aktīvi – “nelaiko” un nekomentē. Izņēmums – kad pierakstās jūsu profilā, var pāris ziņas “ielaikot” automātiskajā režīmā pieklājības pēc, tas arī viss. Tad viņi karāsies lietotāja profilā kā akmens kaklā. Un, kaut sekotāju skaits izskatās tīri pieklājīgs, galvenā problēma nekur nepazūd – tas ir Instagrama algoritms. Kad jūs ievietojat jaunu ziņu, sākumā tā tiek parādīta ierobežotam daudzumam jūsu sekotāju. Ja šie nedaudzie izvēlētie sekotāji jūsu ziņu uzņems labi, tad tā tiks parādīta maksimālam skaitam pārējo sekotāju. Bet, ja nē, jūsu ziņu redzēs vien neliels daudzums sekotāju un jūs saņemsiet mazāk „laiku” un komentāru.

Liekas, kāda botiem ar to saistība. Iedomāsimies, ka mums ir profils ar 1000 sekotājiem, mēs izveidojām jaunu ziņu, un tā tika parādīta 100 mūsu sekotājiem, no kuriem 80 profili ir boti, kuri šo ziņu neskatās, jo viņiem tas absolūti nav vajadzīgs, un viņi nekā nereaģēs uz šo ziņu. No pārējiem 20 profiliem tikai trešdaļa „ielaikos” šo ziņu. Rezultātā mēs iegūstam 7 „laikus” no 100 iespējamiem, kā rezultātā ziņa netiks parādīta pārējai jūsu auditorijas daļai.
Bet, ja jūsu profilā botu nav un izvēle no 100 sekotājiem – tie ir tikai „dzīvie” profili, aiz kuriem atrodas reāli cilvēki? Ja tāpat kā pirmajā gadījumā katrs trešais „ielaikos” jūsu ziņu, mēs iegūsim 33 „laikus” pēc pirmās ziņas demonstrēšanas reizes, kas ir krietni vairāk kā 7, tad Instagrama algoritma lente parādīs šo ziņu lielākam skaitam sekotāju. Tas nozīmē, ka „laiku” daudzums aktīvi pieaugs.

Un ko darīt? Lai tiktu vaļā no botiem, jāveic šādi soļi (lai arī cik sāpīgi tas nebūtu – izslēgt trešdaļu (bet varbūt arī vairāk) savu sekotāju):

1.paņēmiens: Tas ir pats vienkāršākais un vienlaikus arī pats garlaicīgākais. Jāatver savu sekotāju saraksts un, metodiski izskatot katru profilu, jābloķē boti. Pirmajā reizē tas aizņems ļoti daudz laika, bet vēlāk varēs bloķēt botus, kas tikko būs parādījušies, tas aizņems vien pāris minūtes.

2.paņēmiens: Tiem, kuriem nepatīk ilgi darboties, vispirms jāpiesaista savs profils Livedune.com vai Livedune.ru Dašborda servisam (izvēloties valodu, kurā jums ir vieglāk strādāt – angļu vai krievu), nospiežot pogu „Pievienot savu profilu”. Pēc neilga laika būs pieejama „Auditorijas analīze”.

Kā piemēru parādīsim ierindas lietotāja profilu, kuram ir 252 sekotāji un 129 ziņas. Atveram „Auditorijas analīzi” un skatāmies grafiku „Pieejamība”, ja tas izskatās kā apakšējā diagrammā (pievēršam uzmanību sadaļai „Zema”), tad šāda situācija jālabo:

1


Blakus šai grafikai var redzēt, kas ir jūsu sekotājs:

2
Un kur viņš dzīvo:
3


Zemāk tajā pašā lappusē ir papildus grafiks „Sekotāju pieraksta vietas”. Mūs interesē ailes no 1000 un vairāk – tie arī lielākoties ir boti. Pat, ja tas ir reāls cilvēks, kurš vienkārši ir pierakstījies daudzos profilos, tad iespējamība, ka viņš redzēs jūsu ziņu, sekojot 1000 vai 2000 cilvēkiem, ir ļoti maza – ziņa vienkārši pazudīs viņa lentē.
Labākajā variantā vajadzētu izdzēst visus sekotājus, kuriem ir vairāk par 500 sekotāju.

4

Ja jums ir daudz sekotāju, tad var izmantot servisus, kuri palīdz automatizēt bloķēšanu (piemēram, 1mlnlks.com, instaplus.me, socialkit.ru u.t.t.), bet esiet uzmanīgi, jums būs jāievada šajos servisos savu profila parole, un tas palielina jūsu profila bloķēšanas iespējamību. Daudziem servisiem ir pārbaudes laiks, kurš būs pietiekams, lai bez maksas bloķētu botus.

Diemžēl šādiem servisiem šobrīd ir radušās grūtības un tiek bloķēts Instagrams, tāpēc pastāv iespēja, ka sava profila tīrīšanai vajadzēs izmantot pirmo paņēmienu.

Lai saņemtu to profilu sarakstu, kurus vajadzētu bloķēt, jālejupielādē visu sekotāju saraksts, nospiežot šādu pogu: Sekotāju eksports CSV

5
Tā rezultātā saņemsim apmēram šādu failu:
6

Vispirms izdzēsīsim liekās ailes, atstājot tikai „Login”, „ID”, „Sekotājs”. Pāriesim uz sadaļu „Dati” un nospiedīsim pogu „Filtrs”. Lodziņā, kurš atvērsies, ievadīsim „1000” un iegūsim sarakstu ar tiem, kurus nepieciešams bloķēt.

7


Šo lietotāju sarakstu iespējams lejupielādēt praktiski jebkurā automatizētās darbības servisā un bloķēt. Tomēr šis process nebūtu tik interesants, ja būtu pārāk vienkāršs.

1.kļūda: Pārāk ātra botu bloķēšana. Mērķtiecīgi bloķējot (500+ sekotāju diennaktī) botus, Instagrams „ieslēdz” ierobežojumus ziņu pārraidīšanai sekotājiem, tā rezultātā ziņa tiek pārraidīta apmēram 10% sekotāju, nesasniedzot lielāku daudzumu. „Banu” daudzumam diennaktī jābūt mazākam par jauno sekotāju daudzumu. Tas pasargās profilu no iespējamās nokļūšanas Instagrama algoritmu filtrā.

2.kļūda: Bloķēt tos, kuriem nav profila foto vai ir maz sekotāju. Ir sociālajos tīklos tāds „rets putns” kā personīgajā komunikācijā neaktīvs lietotājs. Tomēr nenoformēts „profils” vai mazs (bieži vien pielīdzināms nullei) sekotāju skaits nenozīmē, ka šis lietotājs ir bots. Viņš var izrādīties pat ļoti aktīvs un maksātspējīgs, kaut arī kautrīgs un intraverts.

Ārpus temata: Prakse rāda, ka botus mūsu profilam pievilina galvenokārt populāri tēmturi jeb heštagi. Tādā veidā no populāriem tēmturiem mēs iegūstam ne tik daudz kvalitatīvus sekotājus, cik mirušu auditoriju. Un vēl – populārākie tēmturi apaug ar jaunām fotogrāfijām ik minūti (bet varbūt – ik sekundi), un iegūt no turienes „laikus” un jaunus sekotājus var tikai zvaigznes vai blogeri ar miljoniem sekotāju.
Raksts sagatavots ar Livedune.com – analīzes un profila meklēšanas servisa sociālajos tīklos – atbalstu.
Papildus avots: Aleksejs Tkačuks, dnative.ru